Семінар «Технологія командної взаємодії в контексті психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами»

20.03.2019 року згідно плану роботи комунального закладу «Донецький обласний навчально-методичний центр психологічної служби системи освіти» відбувся семінар для практичних психологів спеціальних, санаторних загальноосвітніх шкіл-інтернатів, а також шкіл-інтернатів для дітей-сиріт та позбавленних батьківського піклування, навчально-реабілітаціних центрів за темою: «Технологія командної взаємодії в контексті психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами».

Мета заходу - сприяння покращенню якості освіти дітей з особливими освітніми потребами в умовах спеціальних, санаторних загальноосвітніх шкіл-інтернатів, шкіл-інтернатів для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, навчально-реабілітаційних центрів.

Одним із основних завдань семінару було усвідомлення учасниками важливості командного підходу в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, ролі кожного члена команди психолого-педагогічного супроводу та можливих шляхів співпраці з батьками учнів з особливими освітніми потребами як рівноправних членів команди.

Методист КЗ ДНМЦ ПС – Скиба Ольга Юріївна ознайомила учасників семінару з технологією командної взаємодії в контексті психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами, акцентувала увагу на важливості взаємодії фахівців за міждисципланарною моделлю співпраці, провела практичні вправи з метою розвитку та вироблення навичок групової взаємодії при прийнятті рішень.

Практичний психолог Костянтинівської СЗШІ №32 – Крутова Тетяна Євгенівна поділилася з учасниками заходу розробленою та впровадженою фахівцями закладу освіти інтернатного типу обласного підпорядкування картою психолого-медико-педагогічного супроводу дитини з інвалідністю, а також розповіла про психолого-педагогічний супровід дітей зі складними порушеннями у розвитку.

Практичний психолог Новожеланівської СЗШІ №39 – Дульська Лариса Василівна поінформувала учасників семінару щодо особливостей взаємодії фахівців закладу освіти з батьками (особами, що їх замінюють) дитини з особливими освітніми потребами зі свого досвіду роботи та продемонструвала уривок заняття профілактичної спрямованості з дітьми з порушеннями інтелектуального розвитку.

Учасники заходу активно залучалися до спілкування, обговорення актуальних  та проблемних питань, співпрацювали під час виконання практичної роботи, ділилися своїм досвідом роботи.

Велика вдячність від фахівців КЗ ДНМЦ ПС всім учасникам заходу за їх вагомий професійний внесок у командний результат, за теплу і доброзичливу атмосферу, за плідну працю!

Окрема вдячність адміністрації Слов'янського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів №14 Слов'янської міської ради Донецької області за надання технічних засобів, за теплий та гостинний прийом!

 

Відео