Семінар для соціальних педагогів "Соціально-педагогічна робота з дітьми з особливими освітніми потребами"

8 листопада 2018 р. на базі Донецького обласного  навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти відбувся семінар для соціальних педагогів навчальних закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, дитячих будинків та шкіл-інтернатів обласної комунальної власності «Соціально-педагогічна робота з дітьми з особливими освітніми потребами».

Дедалі частіше до навчальних закладів приходять діти з особливими освітніми потребами, і питання їх супроводу — на перетині функцій багатьох спеціалістів, кожен із яких діє в межах своєї компетенції. Беззаперечно, активним і незамінним учасником цього процесу є соціальний педагог.

У роботі семінару взяла участь фахівець по роботі з інклюзивними дітьми - Галина Андріївна  Скворцова, яка ознайомила присутніх з міжнародними стандартами з прав людини у сфері освіти, класифікаційними ознаками та категоріями дітей з ООП, звернула увагу на роль соціального педагога у команді супроводу дітей даної категорії.

Методист Донецького обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Оксана Василівна Ольшанецька  детальніше  зупинилася на нормативно-правовій базі щодо освіти осіб з особливими  освітніми потребами  та  організації інклюзивного навчання в Україні, а також ознайомила з типами освітньої інтеграції, умовами  та завданнями інклюзивного навчання. Учасники семінару розглянули алгоритм дій щодо організації інклюзивного навчання, функцій та завдань фахівців в супроводі дітей з особливими  освітніми потребами  відповідно до видів роботи.

Наприкінці семінару фахівці різних типів навчальних закладів поділилися  досвідом роботи з дітьми та учнями з особливими  освітніми потребами, висловили свої думки щодо позитивних та негативних сторін інклюзивного навчання та навчання у спеціальних навчальних закладах.