Навчальний семінар "Наступність у роботі спеціалістів психологічної служби ЗДО та ЗЗСО в умовах НУШ"
Навчальний семінар «Інструктивно-методичні рекомендації щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти у роботі психологічної служби в рамках НУШ. Наступність у роботі спеціалістів психологічної служби ЗДО та ЗЗСО в умовах НУШ (с досвіду роботи)»
27 лютого 2019 року на базі Донецького обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти пройшов НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР для керівників психологічної служби області - присвячений забезпеченості НАСТУПНОСТІ дошкільної та початкової освіти у роботі психологічної служби в умовах Нової української школи.
До розмови були запрошені поважні гості. Вже не вперше, з великою радістю та інтересом ми зустрічали начальника управління державної реєстрації нормативно-правових актів правової освіти Головного територіального Управління юстиції у Донецький області – ЗАЛОЗНУ ОЛЕНУ СЕРГІЇВНУ, яка висвітлила законодавчу та правову сторони питання щодо профілактики проявів булінгу, кібер-булінгу та мобінгу в закладах освіти у 2019 році. Також приділили увагу координації дій відносно співпраці органів юстиції з закладами освіти Донецької області.
Дуже раді були познайомитися та поспілкуватися з представниками «Міжнародного медичного корпусу» та його представниками в особі спеціалістів з психосоціальної підтримки та захисту дітей ANDREW G GONES та Анжелікою Мартиросян. Колегами була представлена та розкрита суть психосоціальної підтримки в контексті гуманітарного реагування.
Роботу психосоціального направлення гуманітарної організації «Ми-ADRA» представили БЛЕНДА ІРИНА – спеціаліст проекту GFO та психолог МАЗУР АННА. ADRA Ukraine належить до всесвітньої мережі ADRA та діє в Україні з 1993 року. За час діяльності завдяки підтримці донорів організацією реалізовано близько 150 проектів допомоги у 12 регіонах України. Після початку бойових дій на сході України у 2014 році зосередили діяльність у Донецькій та Луганській областях. Спеціалісти проекту надають психологічні консультації, дитячі заняття допомагають розвинути творчі здібності та комунікаційні навички, скинути емоційне напруження. Дорослі можуть покращити свій психоемоційний стан, відновити внутрішні ресурси, підвищити самооцінку.
Всім учасникам навчального семінару громадськими організаціями були надані буклети по роботі з педагогами, батьками та дітьми.
ЛУГІНЕЦЬ НАТАЛЯ ВІКТОРІВНА – в.о. директора ДНМЦ ПС - звернула увагу керівників психологічних служб області щодо підвищення відповідальності працівників психологічної служби системи освіти з питання обов’язкового ведення документації практичного психолога закладу освіти та висвітлила нормативно-правове забезпечення діяльності психологічної служби.
Від щирого серця дякуємо колегам, а саме КАЙОТКІНІЙ ТЕТЯНІ АДАМОВНІ – завідувач центру практичної психології та соціальної роботи (м.Костянтинівка) та САФОНОВІЙ ОЛЬЗІ ВОЛОДИМИРІВНІ – методист ДНМЦ ПС за якісне теоретичне обгрунтування, розкриття та практичну направленість питання щодо ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАСТУПНОСТІ дошкільної та початкової освіти у роботі психологічної служби в рамках Нової української школи.
Учасники заходу активно залучалися до спілкування, співпрацювали під час виконання практичної роботи, ділилися своїм безцінним досвідом роботи.
Дуже велика вдячність всім учасникам заходу за їх професійний внесок у командний результат, за теплу і доброзичливу атмосферу, за плідну працю.
Окрема вдячність адміністрації Слов’янської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №41- в особі директора - ВОЛОШИНОЇ ОЛЕНИ ГРИГОРІВНИ - за надання технічних засобів, за відмінну підготовку до заходу та гостинність і дружну атмосферу!