Наказ від 11.10.2016 № 402 - Про посилення роботи щодо попередження суїцідальної поведінки

 

gerb.png

У К Р А Ї Н А

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

 

Н А К А З

 

11.10. 2016 р. № 402

 

Про посилення роботи щодо

попередження суїцидальної поведінки

дітей та підлітків

З метою посилення роботи щодо попередження суїцидальної поведінки дітей та підлітків за фактом скоєння 06.10.2016 р. самогубства учнем 5 класу Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Великоновосілківської районної ради

НАКАЗУЮ:

1.Керівникам органів управління освіти міських рад, райдержадміністрацій, завідувачу сектором освіти Черкаської об’єднаної територіальної громади:

1.1.Активізувати мережу служби «Довіра» (телефони, скриньки, електроні пошти довіри, консультаційні пункти по роботі з дітьми девіантної поведінки) на базі підпорядкованих закладів освіти, центрів практичної психології, психологічних служб, посилити ефективність психологічного супроводу навчально-виховного процесу практичними психологами.

1.2.Сприяти впровадженню в навчальних закладах факультативів, спецкурсів, батьківських всеобучів з питань психології, психологічних гуртків тощо.

1.3.Перевірити протягом жовтня-листопада 2016 року організацію та проведення в підпорядкованих навчальних закладах превентивних заходів.

1.4.Негайно повідомляти департамент освіти і науки облдержадміністрації відповідно до вимог діючих нормативних актів про всі надзвичайні ситуації та події травматизму під час навчально-виховного процесу, загибель учнів у побуті, ДТП з вини та за участю учнів.

1.5.Внести до Плану роботи органу управління освіти проведення превентивних заходів за участю спеціалістів центрів практичної психології (психологічної служби) з подальшим розглядом рівня роботи на колегіях (радах директорів), засіданнях методичних об'єднань класних керівників тощо.

1.6. Інформацію щодо стану профілактики суїцидальної поведінки учнів, вихованців щорічно двічі на рік ( на 01.06. та 20.12.) надсилати Донецькому обласному навчально-методичному центру психологічної служби системи освіти на електронну адресу dnmcps@ukr.net.

2. Керівникам закладів освіти області:

2.1.Довести до відома педагогів, практичних психологів, соціальних педагогів, батьківської громадськості методичні рекомендації «Попередження суїцидальної поведінки дітей та підлітків», які надано в Збірнику нормативних документів з безпеки життєдіяльності Міністерства освіти і науки України (Київ, «Основа», 2007), лист управління освіти і науки від 07.04.2009 за № 01/08-0566 «Про вдосконалення роботи щодо запобігання самогубства серед учнів».

2.2.Регулярно обновлювати інформаційні куточки для учасників навчально-виховного процесу, інформацію щодо подолання кризових, конфліктних ситуацій. Постійно вести індивідуально-психологічний супровід учнів „групи ризику” та з учнями, що стоять на внутрішньому обліку. Організувати роботу з підлітками кризового віку, звернувши особливу увагу на індивідуальну та просвітницьку роботу.

2.3. Довести до відома батьків та дітей про функціонування Національної дитячої «гарячої лінії» (0 800 500 225), яка надає можливості дітям анонімно і конфіденційно отримати психологічну підтримку.

2.4.Своєчасно переадресовувати медичним спеціалістам батьків для консультацій у особливо складних випадках, за наявності відповідної симптоматики.

2.5. Взяти під особистий контроль:

- створення здорових і безпечних умов перебування учнів в гуртожитках;

- передбачити цілодобовий контроль за перебуванням, поведінкою учнів у гуртожитку працівниками закладу у відповідності із посадовими обов’язками, правилами внутрішнього розпорядку;

- організацію дозвілля для учнів, які залишаються на вихідні в гуртожитку;

- сприяти діяльності технічних, музичних, фізкультурно-оздоровчих та інших клубів і гуртків для проведення занять та організованого дозвілля підлітків і молоді;

- навчання та інструктажі з охорони праці, безпеки життєдіяльності класних керівників, вчителів, майстрів виробничого навчання та інших осіб, які залучені до організації позакласної, позашкільної роботи;

- посилити роботу за напрямком психологічної просвіти та підвищення психологічної компетентності педагогічних працівників, батьків.

2.6.Організувати та провести позаплановий інструктаж з безпеки життєдіяльності учнів, які цілодобово перебувають в навчальному закладі, щодо виконання режиму дня і правил поведінки учнів у гуртожитку, за

відповідними інструкціями з безпеки із реєстрацією в журналі реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажів учнів, вихованців, студентів, курсантів, слухачів, з безпеки життєдіяльності.

2.7. Проаналізувати та розглянути на педагогічній раді стан роботи щодо формування навичок здорового способу життя, профілактики суїцидальної поведінки та інших негативних проявів серед учнів та учнівської молоді.

2.8. Створювати умови для проведення діагностичної і просвітницької діяльності для практичних психологів з учнівським, педагогічним колективом та батьками, враховувати результати психологічної діагностики при плануванні діяльності та прийнятті управлінських рішень.

3.Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора департаменту – начальника управління освітньої політики та менеджменту Сідашеву Т.В. та заступника директора департаменту – начальника управління фахової освіти, національного виховання та європейської інтеграції

Макаренко О.П.

Директор департаменту Н.В. Оксенчук

 

Надіслано:

Завізовано:

Підпис:

П.І.Б.

 

Справа

Управлінням (відділам) освіти, ОТГ,
заклади освіти обл. комун. власності

ПТНЗ

 

 

Заступник директора департаменту-начальник управління освітньої
політики та менеджменту

Заступник директора департаменту – начальника управління фахової освіти,
національного виховання та європейської інтеграції

Головний спеціаліст відділу управління персоналом

 

 

 

Т.В. Сідашева

О.П. Макаренко

Т. І. Калитинська