Інструктивно-методична нарада «Забезпечення якісного аналізу діяльності» 10.04.2019

Інструктивно-методична нарада «Забезпечення якісного аналізу діяльності як передумова подальшого розвитку психологічних служб міст та районів, ОТГ області. Профілактика булінгу та відповідальне батьківство у закладах освіти у 2019 році з точки зору законодавчої і правової сторони питання»

10.04.2019 р. на базі Донецького обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти пройшла інструктивно-методична нарада для завідувачів центрів практичної психології і соціальної роботи, методистів, які відповідають за психологічну службу та фахівців психологічної служби ОТГ на тему: «Забезпечення якісного аналізу діяльності як передумова подальшого розвитку психологічних служб міст та районів, ОТГ області. Профілактика булінгу та відповідальне батьківство у закладах освіти у 2019 році з точки зору законодавчої і правової сторони питання».

На нараді була приділена увага в.о. директором ЛУГІНЕЦЬ Наталією Вікторівною та методистом САФОНОВОЮ Ольгою Володимирівною нормативним документам від 18.12.2018 ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» та «Рекомендаціям для закладів освіти щодо Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». Обговорили детально комплексний підхід та ключові напрями у сфері запобігання та протидії проявам булінгу(цькування) та адміністративну відповідальність учасника освітнього процесу за булінг (цькування).

До розмови з вищезазначеного питання був запрошений представник та офіцер Національної поліції АКОПОВ Олексій Єдуардович, який чітко, в доступній формі для слухачів, надав приклади вірного реагування на випадки булінгу та роботу комісії з розгляду випадків булінгу і окреслив подальші дії, приводячи приклади з особистого досвіду роботи.

Змістовно та професійно розповіли учасникам наради про можливі профілактичні заходи щодо профілактики булінгу, правопорушень, насильствf, а також про співпрацю поліції та психологічних служб м. Селідове та м. Нвогродівка - КОСОГОВ Євген Іванович, капітан поліції, старший інспектор ювенальної , медіатор-тренер, який разом з 17 першими медіаторами-тренерами в Україні вже проводять тренінги з медіації, а також навчають медіації підлітків та сприяють створенню служб порозуміння в закладах освіти в Донецькій області , та практичний психолог Гірницької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №18 ПТИЦЯ Тетяна Миколаївна, яка поділилась досвідом щодо створення служб порозуміння та розповіла про співпрацю з тренером – медіатором Косоговим Євгеном Івановичем.

Дякуємо за постійну участь, співпрацю з психологічною службою області та змістовну доповідь ЗАЛОЗНІЙ Олені Сергіївні, начальнику управління державної реєстрації нормативно-правових актів правової освіти Головного територіального Управління юстиції у Донецький області, за професійне висвітлення дуже важливої теми щодо відповідального батьківства в закладах освіти у 2019 році з точки зору законодавчої і правової сторони питання.

В другій частині обласної наради методист ДНМЦ ПС - СКИБА Ольга Юріївна - прокоментувала та надала рекомендації керівникам щодо узагальнення діяльності психологічних служб області у 2018-2019 н.р., Плану заходу МОНУ до 2020 року та звернула увагу на особливості надання статистичної інформації щодо впровадження інформаційно-освітньої протиалкогольної програми « Сімейна розмова».

ДЯКУЄМО вам, шановні колеги, друзі та партнери, що були сьогодні з нами та щиро ділилися з нами своїм досвідом і цікавими думками!

ДЯКУЄМО ВСІМ УЧАСНИКАМ обласної наради за зацікавленість, за запитання, за бажання співпрацювати!

Окрема ВДЯЧНІСТЬ адміністрації та колективу Слов'янського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №6 Слов'янської міської ради Донецької області - Наталії Іванівні ДУБРОВСЬКІЙ за надання технічних засобів, за теплий та гостинний прийом!

До нових зустрічей!