29.01.2020 - семінар-практикум «Взаємодія суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі»

29.01.2020 року відбувся СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ для 27 практичних психологів і соціальних педагогів закладів фахової передвищої освіти та соціальних педагогів закладів професійно ( професійно-технічної) освіти на тему «Взаємодія суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» згідно із річним планом роботи Донецького обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти».

🖋👍В рамках проведеного заходу методистами Центру - САФОНОВОЮ Ольгою Володимирівною та ПАВЛІВСЬКОЮ Іриною Миколаївною - були висвітлені наступні питання:
✅нормативно-правові актів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству;
✅основні статті Закону України « Про запобігання та протидію домашньому насильству» що стосується інтересів дитини;
✅органи і служби, що входять до кола суб’єктів у сфері подолання та попередження насильства щодо дітей;
✅порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству щодо дітей;
✅налагодження контакту з дитиною, яка постраждала від насильства. Створення атмосфери довіри.

❗️❗ До участі у заході була запрошена Вікторія Гаркач - капітан поліції, інспектор ювенальної превенції , - яка надала учасникам інформацію стосовно алгоритму дій поліції у випадках виявлення і реагування домашнього насильства щодо дітей та надала статистичні дані про випадки насильства щодо дітей у Донецькій області за 2019 рік.

📣Учасники семінару-практикуму отримали знання про правові і організаційні основи попередження насильства в сім’ї, ознайомилися з переліком організацій та установ, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї . Також дізналися про механізм взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

📌📌З практичними психологами і соціальними педагогами було проведено практичне відпрацювання теоретичного матеріалу , яке вони зможуть використовувати у своїй роботі.

Припинення насильства - справа кожного. Тому, сподіваємося, що учасники семінару -практикуму на 100% стануть носіями переконань та агентами позитивних змін у фаховій спільноті щодо протидії насильству.

🌺 ДЯКУЄМО директору ЗЗСО 14 ЯКИМЕНКО Миколаю Івановичу за гостинний прийом.
🌺 ДЯКУЄМО гостям та учасникам заходу за активну участь, плідну співпрацю та включеність у процес.

ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ!

Взаємодія суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі