24.02.2021 - онлайн семінар «Захист дітей від сексуального насильства в Інтернеті. Безпечний інтернет» для керівників психологічних служб, практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти ОКВ (100 учасників)

🔶 🔷 ‼ 24.02.2021 методистами Донецького обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти був проведений онлайн семінар «Захист дітей від сексуального насильства в Інтернеті. Безпечний інтернет» для

  • завідувачів (директорів) центрів практичної психології і соціальної роботи;
  • фахівців відділів (управлінь) освіти, на яких покладені обов'язки з координації роботи психологічної служби територіальної громади;
  • практичних психологів/ консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників, які координують діяльність психологічної служби територіальної громади,
  • практичних психологів і соціальних педагогів закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, спеціальних шкіл, загальноосвітніх шкіл-інтернатів, навчально-реабілітаційних центрів, санаторно-оздоровчого центру соціальної реабілітації, загальноосвітньої школи-інтернату.

🌈 У заході взяли участь 100 фахівців психологічної служби області.

⏰ Тривалість заходу – 1,5 години.

До розмови приєдналася Аліна КАСІЛОВА, менеджер навчальної діяльності проєкту #stop_sexтинг, дитячий та підлітковий психолог, тренер.

✅ В рамках заходу були висвітлені наступні питання:

  1. Вітальне слово учасникам, актуальність теми заходу – в.о. директора Н.В. Лугінець;
  2. Безпечно про небезпечне: насилля онлайн – методист О.Ю. Скиба;
  3. Як захистити дитину від цькування із застосуванням цифрових технологій. Протидія кібербулінгу – методист І.М. Павлівська;
  4. Онлайн-ризики: кроки реагування – менеджер навчальної діяльності проєкту #stop_sexтинг, дитячий та підлітковий психолог, тренер А.І. Касілова.

✅ Учасники заходу ознайомились з:

  • можливими ризиками для дитини в Інтернеті,
  • ознаками того, що дитина має небезпечну взаємодію онлайн,
  • відповідальністю за насилля в мережі Інтернет,
  • організаціями, до яких можна звернутися за допомогою у вирішенні проблеми онлайн насильства.

Підсилена увага приділялась проведенню профілактичної роботи задля попередження ризиків в онлайн середовищі та алгоритму реагування педагогічних працівників на випадки, якщо дитина має ризиковану комунікацію в мережі Інтернет.

🙏 Щиро дякуємо пані Аліні за змістовну, цікаву доповідь, наданий алгоритм реагування та роботу з дитиною, яка зазнала насильства онлайн.

🙏 🙏 Дякуємо всім учасникам заходу за уважність, зацікавленість темою, активність, зворотній зв'язок та позитивний настрій!

🌈 До нових зустрічей!