19.02.2020 - обласний семінар з елементами дискусії «Профілактика булінгу (цькування) як передумова створення безпечного освітнього середовища»

19.02.2020 на базі Добропільського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад» Добропільської міської ради пройшов  обласний семінар з елементами дискусії для завідувачів центрів практичної психології і соціальної роботи, методистів, які відповідають за психологічну службу «Профілактика булінгу  (цькування) як передумова створення безпечного освітнього середовища». Застосування інноваційних технологій в роботі фахівців психологічної служби» за участю  методистів Донецького обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти (ДНМЦ ПС).

В рамках заходу  були розглянути наступні питання:

1. «Актуальність тематики заходу. Результати узагальнених аналітично- інформаційних матеріалів ДНМЦ ПС щодо профілактики та виявлення булінгу в закладах освіти Донецької області за перше півріччя 2019-2020 н.р.» - ПАВЛІВСЬКА  Ірино Миколаївно (методист ДНМЦ ПС)

2. «Проблема булінгу в дитячому середовищі. Причини, наслідки, протидія даного явища» - у форматі створення MIND MAP (інтелектуальної карти).

3. Ознайомлення учасників з проєктом соціальної дії «I choose a world with out bullying» з досвіду роботи фахівців психологічної служби м. Добропілля.

4. Ознайомлення з інноваційними технологіями, які використовують у своїй роботі практичні психологи закладів освіти м. Добропілля.

5. Скайп-зв'язок з лідером учнівського самоврядування Луценко Тимуром, учнем Добропільської ЗОШ № 13 щодо висвітлення ролі учнівського самоврядування в організації профілактики булінгу.

Учасники семінару:

- отримали  знання про правові та організаційні основи профілактики булінгу (цькування);

- ознайомились з інноваційними технологіями, які можна використовувати в роботі фахівців психологічної служби;

- дійшли висновку, що сьогодні, в процесі реформування системи освіти, проблеми цькування і насильства в шкільному середовищі дуже часто стають перепоною до всебічного розвитку дитини та заклад освіти відіграє важливу роль у створенні умов для здобуття учнями знань в безпечному освітньому середовищі, формуванні навичок, які потрібні, щоб уникнути та запобігти проявам насильства, безконфліктного спілкування, ненасильницької поведінки.

Захід пройшов в дружній атмосфері, формат семінару, який було обрано, дав можливість взяти участь в обговоренні актуальних проблем виховання та становлення особистості молодого покоління.

https://cutt.ly/RrZSB4S - padlet

QR-код padlet

link

Аналітична інформація щодо профілактики та виявлення булінгу в закладах освіти за І півріччя 2019-2020 навчального року в Донецькій області