16.10.2019р. семінар з елементами тренінгу "Психологія конфліктів та засоби їх вирішення"

16.10.2019 року методистами Донецького обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти – Сафоновою Ольгою Володимирівною, Скибою Ольгою Юріївною, Шамардіною Анною Володимирівною та Ромашкою Оленою Олександрівною  було проведено  теоретико-практичне заняття з практичними психологами закладів фахової передвищої освіти та соціалними акладів професійної (професійно-технічної) освіти, шкіл-інтернатів З ПИТАНЬ альтернативного врегулювання спорів - на базі Центральної міської бібліотеки (м. Слов’янськ)

УЧАСНИКИ заходу ОЗНАЙОМИЛИСЬ з такими поняттями, як:
🔔«конфлікт»;
🔔 «рефреймінг»;
🔔 «упередження»;
🔔 схема «Айсберг».

🔍Були розглянуті три основні підходи до вирішення конфліктів:
📖 (сила/влада; право; інтерес),
🔍Відокремлені позитивні та негативні сторони при вирішенні конфліктів тим чи іншим способом. Як наслідок, знайшли найбільш ефективний спосіб для вирішення конфліктних ситуацій для обох сторін.

🔍ЗАКРІПИЛИ знання про позиції та інтереси у конфлікті шляхом розгляду схеми "Айсберг" 🏔️.

🔍ПРОАНАЛІЗУВАЛИ послідовність формування упереджень та учасники мали змогу на власному досвіді закріпити отримані теоретичні знання.👫😊
🔍ВІДПРАЦЮВАЛИ на практиці техніку «я-твердження».

🔍ПРЕЗЕНТУВАЛИ шляхи та техніки вирішення конфліктів:
💡Медіація
💡Коло

🔍Також учасники ПОПРАКТИКУВАЛИСЬ у навичках перефразування, що є не менш важливим у процесі медіації. Завдяки запропонованим вправам на особистому досвіді спробували перефразувати негативні звертання та вислови у позитивні та більш прийнятні.
🌺Дякуємо за теплий та гостинний прийом адміністрації Центральної міської бібліотеки, за технічне оснащення організації МОМ.


ДЯКУЄМО  учасникам заходу за активну участь, плідну співпрацю та включеність у процес.

16.10.2019р. семінар з елементами тренінгу Психологія конфліктів та засоби їх вирішення