12.02.2020 - семінар-практикум "Взаємодія суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству

📢 12.02.2020 методистами Донецького обласного навчально - методичного центру психологічної служби системи освіти проведений СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ для практичних психологів і соціальних педагогів закладів ПРОФЕСІЙНОЇ (професійно -технічної) ОСВІТИ на тему
"ВЗАЄМОДІЯ суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. Методичні рекомендації з питань виявлення та реагування на випадки домашнього насильства".


📍В рамках проведеного заходу методистами  САФОНОВОЮ  Ольгою Володимирівною, ПАВЛІВСЬКОЮ  Іриною Миколаївною, ШАМАРДІНОЮ  Анною Володимирівною  були висвітлені наступні питання:
📌 нормативно-правові акти у сфері запобігання та протидії домашньому насильству;
📌 основні статті Закону України « Про запобігання та протидію домашньому насильству» що стосується інтересів дитини;
📌 органи і служби, що входять до кола суб’єктів у сфері подолання та попередження насильства щодо дітей;
📌 порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству щодо дітей;
📌 налагодження контакту з дитиною, яка постраждала від насильства. Створення атмосфери довіри;
📌 загальні рекомендації щодо проведення опитування дружнього до дитини;
📌 спілкування з дитиною яка постраждала від насильства;
📌 комунікація з дитиною: техніки Soft Skills.


❗ Для участі у заході була запрошена Вікторія ГАРКАЧ  - капітан поліції, інспектор ювенальної превенції , - яка надала учасникам інформацію стосовно алгоритму дій поліції у випадках виявлення і реагування домашнього насильства щодо дітей та надала статистичні дані про випадки насильства щодо дітей у Донецькій області за 2019 рік.
📍Учасники семінару-практикуму отримали знання про правові і організаційні основи попередження насильства в сім’ї, ознайомилися з переліком організацій та установ, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї . Також дізналися про механізм взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.
📍 З практичними психологами і соціальними педагогами було проведено практичне відпрацювання теоретичного матеріалу , яке вони зможуть використовувати у своїй роботі.
📍 Учасники семінару отримали рекомендації, що сприяють налагодженню позитивних відносин з дитиною яка зазнала домашнього насильства.
📍 Захід був проведений з метою підвищення рівня обізнаності практичних психологів і соціальних педагогів щодо комплексного підходу до протидії домашньому насильству шляхом проведення превентивних заходів та ефективного реагування на факти домашнього насильства.

🌺 ДЯКУЄМО адміністрації ЗЗСО 14 за гостинний прийом.
🌺 ДЯКУЄМО гостям та учасникам заходу за активну участь, плідну співпрацю та включеність у процес.

ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ

 

Взаємодія суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству 12.02.2020