07. 11 - 08.11. 2019 семінар з елементами тренінгу "ДОПОМОГА ДОПОМАГАЮЧИМ"

07.11. 2019 – 08.11.2019 ЗА ПІДТРИМКИ Донецького обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти та СПІЛЬНО з департаментом психічного здоров’я та психосоціальної підтримки (Mental Health and Psychological Support) та Міжнародним Комітетом Червоного Хреста (International Committee of the Red Cross ICRC) у м. Селидове пройшов ДВОДЕННИЙ семінар з елементами тренінгу для ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ закладів загальної середньої освіти «Профілактика емоційного та професійного вигорання» в рамках НАДАННЯ РЕСУРСУ фахівцям психологічної служби для здійснення психолого-педагогічного супроводу в закладах освіти Донецької області.

👍Іншими словами - «ДОПОМОГА ДОПОМАГАЮЧИМ!»

📘👉Перший день заходу - 07.11.2019 - був спрямований на узагальнення та систематизацію теоретичних знань. Практичні психологи пригадали, що в себе містить таке поняття, як "емпатія", який вплив вона має на людину допомагаючої професії. В ході виконання вправи вчилися розпізнавати почуття, які передавав партнер.

Детально розібрали, які симптоми спостерігаються у людини яка знаходиться у стресовій ситуації, у стані тривоги, професійного вигорання та співчуваючої втоми. За допомогою цікавої рухливої вправи закріпили ці знання.

📕☝️ Другий день - 08.11.2019 - був присвячений практичному опрацюванню найбільш складних тем.

Активності були присвячені відпрацюванню набутих навичок. Учасники визначили позитивні та негативні копінгові стратегії. Сформували власний щит протидії стресу.

Тренери ставили за мету навчити учасників відчувати симптоми стресу, щоб своєчасно використати ресурс та запобігти травматизації, вигоранню та емпатійній втомі. Вправа "Трикутник", яку запропонував Ізраель, дала змогу зрозуміти, що, те що, відбувається з тобою впливає на кожного хто поруч , бо кожен з нас є частиною великого механізму.

❤️ДЯКУЄМО тренерам

  • ІЗРАЕЛЬ АРТУРО Медіна Гаска - делегат з питань психічної та психосоціальної підтримки МКЧХ;
  • ВЛАСЕНКО МАРІЯ - польовий офіцер-психолог МКЧХ;
  • БАРАНОВА НАТАЛІЯ - координатор з питань психосоціальної підтримки ТЧХУ;
  • Годова Тетяна та Голощапова Олена - волонтери ТХЧУ

за корисні знання, душевну атмосферу та позитивні емоції!